تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - خصوصی سازی و سرمایه گذاری تشدید کننده بیکاری

متاسفانه به علت عدم اطلاع مسئولین از وضعیت بازار کار، راه و حل های پیشنهادی که از سوی رسانه ملی تبلیغ می شوند بسیار یک جانبه و تک بعدی هستند. هیچ گاه نمی توان با تک بعدی نگریستن، مشکلات عظیمی را که گریبان جوانان را گرفته و آنان را از ازدواج و تشکیل خانواده باز داشته است رفع نمود. جهت شفاف شدن موضوع به چند مثال زیر توجه کنید:

نرخ تورم: نرخ تورم در جهتی که کالاهای مصرفی مردم دارای قیمت ثابتی باشند امری مثبت است اما نه در جهت رکود و ایجاد بیکاری امری منفی است. متاسفانه دولت روحانی تاکید در پایین اوردن نرخ تورم به قیمت زیان دهی بسیاری از کارخانه ها و تولیدی های را دارد اما قیمت کالاهای مصرفی رشد فزاینده ای داشته اند. میانگین نرخ تورم ضد اشتغال (بعد منفی کاهش نرخ تورم) و نرخ تورم مربوط به کالاهای مصرفی (بعد مثبت کاهش نرخ تورم) عددی است که اعلام می شود. اما کاهش نرخ تورم مربوط به کالاهای ساختمانی و صنعتی و ... است که میانگین نرخ تورم را پایین اورده و نه قیمت کالاهای مصرفی، در نتیجه این شکل از کاهش دستوری و قلدروار نرخ تورم تنها بیکاری را تشدید کرده است.

خصوصی سازی: متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از پالایشگاهها و تولیدی های وگذار شده به بخش خصوصی بعد از چند سال به کلی محو شده اند و بیکاری را چند برابر کرده اند. آیا این خصوصی سازی باعث رفع بیکاری شد که مسئولین مدام دم از خصوصی سازی می زنند؟ خصوصی سازی افراطی مشکلات جدی را پیش روی جوانان قرار داده است که عبارتند از:

1- نگاه سودجویانه و استثمار وار به جوانان برای کسب سود به شیوه صهیونیسم:

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های خصوصی چنان فشاری به کارمندان خود وارد می اورند که این کارمندان بعد از مدتی موقت مجبور به ترک کار می شوند و گروهی دیگر جایگزین انها شده و این سیکل به دلیل حجم زیاد متقاضی کار و سوء استفاده امپریالیسم خصوصی از بیکاری جوانان ادامه می یابد.

2- عملکرد ضعیف شرکتهای خصوصی به دلیل خط مشی نامشروع و مدیریت ضعیف

 اولا این واگذاری ها (واگذاری های شرکتهای ملی به بخش خصوصی یا همان سرمایه دارها) بر اساس رانت و یا در سالم ترین وضع بر اساس سرمایه و پول افراد است و نه عملکرد و اخلاق افراد، لذا افرادی سودجو و سرمایه دار مدیریت این کارخانه ها را گرفته و هیچ کارایی ندارند.

3- برخی از صنایع اگر به بخش خصوصی واگذار شوند بسیار خطرناک است.

متاسفانه صنایعی که اصلا رقابت پذیر نیستند و با دارایی های ملی این مرز و بوم در ارتباط اند نباید خصوصی شوند مثل پالایشگاهها و یا صنایع مس و فولاد و ...
زیرا این صنایع رقابت پذیر نیستند و عملا اموال ملی و بیت المال را در اختیار عده ای چپاولگر قرار می دهند.

4- عدم امنیت شغلی در بسیاری از شرکتهای خصوصی

بنا به دلایل ذکر شده در موارد فوق، احتمال ورشکسته شدن و عدم سوددهی بسیاری از شرکتهای خصوصی بالاست که امنیت شغلی را پایین می اورد. در ضمن بسیاری از شرکتهای خصوصی بنا به سیاست های استثماری خود هر چند وقت یکبار نیروهای خود را اپدیت می کنند و این نیز تشدید کننده عدم امنیت شغلی است لذا جوان نمی تواند با خیال راحت ازدواج کند.

5- به باد دادن سرمایه های خرد مردم

پر و بال دادن به کارخانه های خصوصی از طریق فروش سهام آنها و وادار کردن مردم به هدایت سرمایه شان به سمت این بنگاههای فساد، موضوعی است که باعث از بین رفتن سرمایه های بسیار اندک  مردمی شده است که با رنج و زحمت و نه با چپاولگری و استثمار، این سرمایه را کسب کرده اند. دقیقا به همین دلیل است که مردم بانک را به سرمایه گذاری در این بنگاهها ترجیح داده اند زیرا سیاست این سیستم سرمایه داری به اصطلاح ایرانی اسلامی را فهمید ه اند که شعارشان "تولیدی های سود ده مال ما و ضرر ده مال مردم " است. در ضمن باید اشاره کرد که دلیل ورشکستگی بانکها هم هدایت اجباری سرمایه مردم به سمت تولیدی هاییست که آنقدر عقب مانده و زیان ده هستند که توان پس دادن اصل پول تسهیلات بانکی را هم ندارند تا چه رسد سود آن. آنگاه این بنگاهها که بانکها را ورشکسته می کنند، با سرمایه های اندک مردم چه می کنند؟

6- توقعات سنگین شرکتهای خصوصی از جوانان فارغ التحصیل برای استخدام سبب بیکاری جوانان شده است، کافی است اگهی های استخدام این شرکتها را مرو کنیم " جوانی زیر 25 سال با مدرک فوق لیسانس و دارای حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه تخصصی شرکت ما" مسلم است این شرط را تقریبا هیچ کس نمی آورد.

7- استخدام بی رویه دختران و بیکاری پسران
استخدام دختران توسط شرکتهای خصوصی امر بدیهی و با هدفی بدیهی است که بارها در مورد آن و پیامدهای آن در این انجمن بحث شده است.

8- تولید به هر قیمتی

 تولید لزوما همیشه خوب نیست. این چیزی است که دولتمردان ما باید درک کنند. هر چند وقت یکبار به صورت تک بعدی به موضوعی نگاه کرده و بعد از چند سال در آن می مانند مثل مسئله زاد و ولد که یک مدت کاهش جمعیت خوب بود و یک زمان بد و برای هر دو حالت احادیثی فراوان گفته شد!!!!!!
در سالهای اخیر تعدادی چپاولگر به جان طبیعت این مرز و بوم که مهم ترین بیت المال است افتادند لذا در سالهای اخیر شاهد تاسیس کارخانجاتی با مصرف آب فراوان در مناطق خشک کشور (مثل یزد و کرمان) هستیم که با صراحت تمام ته مانده ذخایر آب این مملکت را با تکنولوژی های عقب مانده وارداتی خود از چین می مکند.
چرا تا این حد تک بعدی به موضوع اشتغال باید نگاه شود؟ اگر قرار باشد برای چند میلیون بیکار کارخانه بزنیم، آیا فکر کشش این کشور خشک شده است؟ چرا توریسم یکی از منابع درآمد و اشتغال جوانان نباشد؟ می دانستید 98 درصد درآمد سوئیس که کشوری توسعه یافته و صنعتی است از توریسم است؟ ایران که خیلی بیشتر توانایی جذب توریست دارد! و چرا تجارت منبع اشتغال و درآمد جوانان در کنار تولید نباشد؟ نگاهی به کشور امارات بیندزایم. توریسم انواع مختلف دارد: توریسم گردشگری، توریسم علمی(جذب دانشجو از خارج از کشور)، توریسم پزشکی و ... لذا تنها راه اشتغال و بهبود اقتصاد تولید نیست بلکه تولید یکی از آن راههاست و نگاه تک بعدی به مسائل این کشور نشان دهنده بی کفایتی مسئولین است. متاسفانه هیچکدام از مسئولین حرف جدیدی ندارند و همه از روی هم نگاه می کنند. همچنین توسعه روستاها و توسعه کشاورزی و دامپروری و دادن امکانات برای زندگی مناسب در روستاها هم ایده بسیار مناسبی برای عدم نیاز جوانان این کشور به استثمارگران است اما اگر این کارخانجات ضد آب بگذارند ابی بماند. (جالب است که مسئولین در خیلی جاها از توسعه روستایی هم حرف می زنند اما در کنارش از تولید بی برنامه صنعتی هم می گویند  که با هم در تضاد است.

برای اینکه ما هم تک بعدی نگاه نکنیم، خصوصی سازی برخی اوقات خوب است و برای برخی صنایع مثل صنایع غذایی و کالاهی رقابتی و ... خوب است اما برای همه صنایع بخصوص صنایعی که با ثروت ملی سروکار دارند سم است. خصوص سازی محدود اما با برنامه و نظارت شدید قابل قبول است اما نه خصوصی سازی افراطی. تولید خوب است اما نه هر حجم از تولید در هر جا و به هر قیمتی،  تولید نباید تنها راه امرار معاش جوانان بماند. (آقای جهانگیری تنها راه اشتغال جوانان را تولید و سرمایه گذاری خارجی می دانند که باز تک بعدی است)

از خوانندگان محترم خواهشمندم این مطلب یا گزیده ای از این مطلب را در بسیاری از وبلاگها و کانالهای اجتماعی قرار دهند تا پخش شود و اذهان عمومی از این وضع یک جانبه و تک بعدی خارج شود و نقد جدی صورت گیرد.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 3 فروردین 1396
نظرات()   
   
314 led canbus bulb
جمعه 25 آبان 1397 13:27
Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is fantastic blog. An excellent read. I'll certainly be back.
automotive 205 led canbus lights
جمعه 25 آبان 1397 11:20
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!
https://www.getjar.com/categories/all-games/action-games/Rules-of-Survival-Cheat-960889
پنجشنبه 24 آبان 1397 05:39
You have brought up a very excellent details , appreciate it for the post.
Get Rich Today
شنبه 19 آبان 1397 06:46
Did you know that it’s possible to get rich without doing any work at all?

You can make thousands of dollars while you sleep.
Does that sound too good to be true? If it does, it’s because you haven’t watched
this video. Click here http://kudoflow.com/4MnD and watch it.
You’ll be amazed by this guy’s story.
Best Woodworking Plans
جمعه 18 آبان 1397 14:18
Do you or someone you know work with wood? If so,
then you’ve definitely got to check this out http://kudoflow.com/4zRl It’s jam packed with all
the information that a woodworker needs to know.
auto 12v led lights
پنجشنبه 17 آبان 1397 13:57
Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept
12 Volt Led Lights In Car
پنجشنبه 17 آبان 1397 06:00
Good day! I simply wish to offer you a big thumbs up for the great information you have right here on this post. I am returning to your web site for more soon.
como aumentar o penes
چهارشنبه 16 آبان 1397 15:09
I like the helpful info you provide in your articles. I'll bookmark your weblog and check
again here regularly. I am quite certain I will learn plenty of new stuff right here!
Best of luck for the next!
veći penis
چهارشنبه 16 آبان 1397 13:01
That is really interesting, You're an excessively skilled blogger.
I've joined your rss feed and look ahead to in quest of more of
your fantastic post. Also, I have shared your website in my social networks
aumentar el tamano del pene
چهارشنبه 16 آبان 1397 07:16
There is certainly a lot to know about this subject. I really like all the points you've made.
Pene Tamano
چهارشنبه 16 آبان 1397 05:11
I really love your website.. Pleasant colors & theme.
Did you build this web site yourself? Please reply back as I'm hoping to create my
own site and would like to find out where you got this from or just
what the theme is called. Many thanks!
Deon
سه شنبه 15 آبان 1397 00:16
Your style is unique in comparison to other folks I've read stuff from.
I appreciate you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just book mark this blog.
womens nike air max 2015 white green
یکشنبه 13 آبان 1397 00:09
<a href="http://www.florestionline.net/20/cheap-nike-zoom-kobe-1 ">cheap nike zoom kobe 1</a><a href="http://www.florestionline.net/21/the-shoe-will-be-available-in-limited-quantities-at-select-us-nike-sportswear-retailers-including-co ">the shoe will be available in limited quantities at select us nike sportswear retailers including co</a><a href="http://www.florestionline.net/22/nike-special-field-air-force-1-sf-af1-mid-triple-ivory-cheap-for-sale-6 ">nike special field air force 1 sf af1 mid triple ivory cheap for sale 6</a><a href="http://www.florestionline.net/23/jordans-for-50%24-size-13 ">jordans for 50$ size 13</a>
[url=http://www.inclusionsiksika.net/34/womens-nike-air-max-2015-white-green]womens nike air max 2015 white green[/url]
nike lunarglide 5 lime
یکشنبه 13 آبان 1397 00:08
<a href="http://www.frilansinforegnskap.club/24/jordan-sc-homme ">jordan sc homme</a><a href="http://www.frilansinforegnskap.club/25/nike-free-rn-flyknit-academy ">nike free rn flyknit academy</a><a href="http://www.frilansinforegnskap.club/26/nike-air-max-97-prm-pink-312834-200 ">nike air max 97 prm pink 312834 200</a><a href="http://www.frilansinforegnskap.club/27/mens-nike-hyperdunk-2017-low-drew-league-basketball-shoe-for-sale-2 ">mens nike hyperdunk 2017 low drew league basketball shoe for sale 2</a>
[url=http://www.architecturephotographers.net/30/nike-lunarglide-5-lime]nike lunarglide 5 lime[/url]
nike lunarelite sky hi white nike lunarelite sky hi qs fw milan trainers metallic silver white light
یکشنبه 13 آبان 1397 00:08
<a href="http://www.frische-fuer-alle.club/1/air-jordan-2010-team-white-navy-grey ">air jordan 2010 team white navy grey</a><a href="http://www.frische-fuer-alle.club/10/space-jam-jordan-11-for-sale ">space jam jordan 11 for sale</a><a href="http://www.frische-fuer-alle.club/11/nike-kd-vi-energy ">nike kd vi energy</a><a href="http://www.frische-fuer-alle.club/12/jordan-shoes-wholesale-and-bulk-nike-free-run-3-red-and-grey ">jordan shoes wholesale and bulk nike free run 3 red and grey</a>
[url=http://www.alanyasondakika.club/32/nike-lunarelite-sky-hi-white-nike-lunarelite-sky-hi-qs-fw-milan-trainers-metallic-silver-white-light]nike lunarelite sky hi white nike lunarelite sky hi qs fw milan trainers metallic silver white light[/url]
jordan pick and black number 23
یکشنبه 13 آبان 1397 00:07
<a href="http://www.prefabricated-homes.club/24/turquoise-jordans-for-sale ">turquoise jordans for sale</a><a href="http://www.prefabricated-homes.club/25/what-the-lebron-12-release-date ">what the lebron 12 release date</a><a href="http://www.prefabricated-homes.club/26/orange-violet-air-foamposite-sure-phoenix-electro-tal-noir-loyal-prix ">orange violet air foamposite sure phoenix electro tal noir loyal prix</a><a href="http://www.prefabricated-homes.club/27/nike-kyrie-1-deconstructed ">nike kyrie 1 deconstructed</a>
[url=http://www.nwpeople.club/12/jordan-pick-and-black-number-23]jordan pick and black number 23[/url]
nike air max black and white plaid nike air max 95 black
یکشنبه 13 آبان 1397 00:07
<a href="http://www.breatheillinois.net/13/top-authentic-air-jordan-sites-100%25-authentic-air-jordan-sites ">top authentic air jordan sites 100% authentic air jordan sites</a><a href="http://www.breatheillinois.net/14/nike-free-run-3-5.0-womens-black-orange ">nike free run 3 5.0 womens black orange</a><a href="http://www.breatheillinois.net/15/air-jordan-31-where-to-buy ">air jordan 31 where to buy</a><a href="http://www.breatheillinois.net/16/nike-kobe-elite-9-for-sale ">nike kobe elite 9 for sale</a>
[url=http://www.invergest.club/15/nike-air-max-black-and-white-plaid-nike-air-max-95-black]nike air max black and white plaid nike air max 95 black[/url]
aidas boost clima chill white yellow
یکشنبه 13 آبان 1397 00:06
<a href="http://www.automaticirrigation.net/13/nike-air-jordan-melo-10-nike-air-jordan-melo-m10 ">nike air jordan melo 10 nike air jordan melo m10</a><a href="http://www.automaticirrigation.net/14/jeffrey-x-keds-sneakers ">jeffrey x keds sneakers</a><a href="http://www.automaticirrigation.net/15/nike-air-max-jr-24 ">nike air max jr 24</a><a href="http://www.automaticirrigation.net/16/womens-supra-skytop-white-silver ">womens supra skytop white silver</a>
[url=http://www.nielsonhomes.net/31/aidas-boost-clima-chill-white-yellow]aidas boost clima chill white yellow[/url]
air jordan 9 ix retro anniversary
یکشنبه 13 آبان 1397 00:05
<a href="http://www.210developers.net/1/air-max-day-shoes ">air max day shoes</a><a href="http://www.210developers.net/10/womens-nike-air-max-1-leopard-nike-womens-air-max-1-premium-atmos-leopard-sz-6-10.5-desert-camo-safari-co ">womens nike air max 1 leopard nike womens air max 1 premium atmos leopard sz 6 10.5 desert camo safari co</a><a href="http://www.210developers.net/11/kicks-by-the-porch-rise-for-oklahoma-tornado-relief-with-the-nike-kd-5-elite ">kicks by the porch rise for oklahoma tornado relief with the nike kd 5 elite</a><a href="http://www.210developers.net/12/nike-lunarglide-7-sky-blue-yellow ">nike lunarglide 7 sky blue yellow</a>
[url=http://www.shadytreefarmllc.club/1/air-jordan-9-ix-retro-anniversary]air jordan 9 ix retro anniversary[/url]
clarks originals trigenic flex burgundy suede
یکشنبه 13 آبان 1397 00:04
<a href="http://www.educationandresearch.club/6/price-of-air-jordan-1-air-jordan-1-history ">price of air jordan 1 air jordan 1 history</a><a href="http://www.educationandresearch.club/7/nike-huarache-utility-black-pink ">nike huarache utility black pink</a><a href="http://www.educationandresearch.club/8/nike-air-max-hyper-fuse-90 ">nike air max hyper fuse 90</a><a href="http://www.educationandresearch.club/9/air-jordan-eclipse-purple-green ">air jordan eclipse purple green</a>
[url=http://www.florestionline.net/8/clarks-originals-trigenic-flex-burgundy-suede]clarks originals trigenic flex burgundy suede[/url]
12 volt automotive led dome lights
شنبه 12 آبان 1397 07:41
When some one searches for his required thing, thus he/she wishes to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.
12 volt led position lights
جمعه 11 آبان 1397 13:12
Hello, this weekend is nice in favor of me, for the reason that this moment i am reading this great informative piece of writing here at my residence.
12 Volt Automotive reverse Led
پنجشنبه 10 آبان 1397 09:31
Amazing! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Excellent choice of colors!
12 volt automotive led lights
پنجشنبه 10 آبان 1397 04:36
I feel this is one of the such a lot vital information for me. And i am glad reading your article. But wanna remark on few common things, The web site style is wonderful, the articles is in point of fact excellent : D. Just right job, cheers
12 Volt Automotive CANbus Led Lights
چهارشنبه 9 آبان 1397 17:51
Greetings from Florida! I'm bored to tears at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break. I really like the knowledge you present here and can't wait to take a look when I get home. I'm surprised at how fast your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, great blog!
air max 95 freshwater
چهارشنبه 9 آبان 1397 12:06
<a href="http://www.6thgradeskipassport.com/201609/mens-nike-cortez-red-orange ">mens nike cortez red orange</a><a href="http://www.6thgradeskipassport.com/201610/nike-shox-turbo-kaufen ">nike shox turbo kaufen</a><a href="http://www.6thgradeskipassport.com/201611/nike-air-force-1-foamposite-safety-orange ">nike air force 1 foamposite safety orange</a><a href="http://www.6thgradeskipassport.com/201612/nike-wmns-nike-lunar-cross-element ">nike wmns nike lunar cross element</a>
air max 95 freshwater http://www.eaglemixedmartialarts.com/201503/air-max-95-freshwater
nike zoom structure 18 womens silver white
چهارشنبه 9 آبان 1397 12:06
<a href="http://www.carverscottmrc.com/201709/mens-nike-shox-current-blue-red ">mens nike shox current blue red</a><a href="http://www.carverscottmrc.com/201710/nike-internationalist-orewood-brown ">nike internationalist orewood brown</a><a href="http://www.carverscottmrc.com/201711/nike-lunarglide-5-womens-leopard-print ">nike lunarglide 5 womens leopard print</a><a href="http://www.carverscottmrc.com/201712/nike-lunar-accelerate-mens-cricket-shoes ">nike lunar accelerate mens cricket shoes</a>
nike zoom structure 18 womens silver white http://www.jessup3d.com/201706/nike-zoom-structure-18-womens-silver-white
nike shox current pink gold
چهارشنبه 9 آبان 1397 12:05
<a href="http://www.betterworldmarketing.org/201505/gold-air-max-90-womens ">gold air max 90 womens</a><a href="http://www.betterworldmarketing.org/201506/air-jordan-retro-12-womens-sky-blue-mint-green ">air jordan retro 12 womens sky blue mint green</a><a href="http://www.betterworldmarketing.org/201507/nike-shox-for-mens ">nike shox for mens</a><a href="http://www.betterworldmarketing.org/201508/nike-air-presto-womens-sale ">nike air presto womens sale</a>
nike shox current pink gold http://www.buyincancun.com/201709/nike-shox-current-pink-gold
womens nike sb stefan janoski max pink blue
چهارشنبه 9 آبان 1397 12:04
<a href="http://www.magicformanifesting.net/201409/nike-air-max-flyknit-nederland ">nike air max flyknit nederland</a><a href="http://www.magicformanifesting.net/201410/nike-air-force-1-duckboot-dark-loden-buy ">nike air force 1 duckboot dark loden buy</a><a href="http://www.magicformanifesting.net/201411/womens-nike-cortez-gold-black ">womens nike cortez gold black</a><a href="http://www.magicformanifesting.net/201412/zx-flux-super-green ">zx flux super green</a>
womens nike sb stefan janoski max pink blue http://www.unitedwestandividedwefall.org/201708/womens-nike-sb-stefan-janoski-max-pink-blue
nike air max neon yellow
چهارشنبه 9 آبان 1397 12:04
<a href="http://www.powercaptions.org/201605/womens-asics-gel-lyte-5-blue-grey ">womens asics gel lyte 5 blue grey</a><a href="http://www.powercaptions.org/201606/womens-nike-lunarglide-6-yellow-orange ">womens nike lunarglide 6 yellow orange</a><a href="http://www.powercaptions.org/201607/air-jordan-melo-white-orange ">air jordan melo white orange</a><a href="http://www.powercaptions.org/201608/nike-air-max-thea-camo ">nike air max thea camo</a>
nike air max neon yellow http://www.travel-insurance-now.com/201706/nike-air-max-neon-yellow
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]