تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - خصوصی سازی و سرمایه گذاری تشدید کننده بیکاری

متاسفانه به علت عدم اطلاع مسئولین از وضعیت بازار کار، راه و حل های پیشنهادی که از سوی رسانه ملی تبلیغ می شوند بسیار یک جانبه و تک بعدی هستند. هیچ گاه نمی توان با تک بعدی نگریستن، مشکلات عظیمی را که گریبان جوانان را گرفته و آنان را از ازدواج و تشکیل خانواده باز داشته است رفع نمود. جهت شفاف شدن موضوع به چند مثال زیر توجه کنید:

نرخ تورم: نرخ تورم در جهتی که کالاهای مصرفی مردم دارای قیمت ثابتی باشند امری مثبت است اما نه در جهت رکود و ایجاد بیکاری امری منفی است. متاسفانه دولت روحانی تاکید در پایین اوردن نرخ تورم به قیمت زیان دهی بسیاری از کارخانه ها و تولیدی های را دارد اما قیمت کالاهای مصرفی رشد فزاینده ای داشته اند. میانگین نرخ تورم ضد اشتغال (بعد منفی کاهش نرخ تورم) و نرخ تورم مربوط به کالاهای مصرفی (بعد مثبت کاهش نرخ تورم) عددی است که اعلام می شود. اما کاهش نرخ تورم مربوط به کالاهای ساختمانی و صنعتی و ... است که میانگین نرخ تورم را پایین اورده و نه قیمت کالاهای مصرفی، در نتیجه این شکل از کاهش دستوری و قلدروار نرخ تورم تنها بیکاری را تشدید کرده است.

خصوصی سازی: متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از پالایشگاهها و تولیدی های وگذار شده به بخش خصوصی بعد از چند سال به کلی محو شده اند و بیکاری را چند برابر کرده اند. آیا این خصوصی سازی باعث رفع بیکاری شد که مسئولین مدام دم از خصوصی سازی می زنند؟ خصوصی سازی افراطی مشکلات جدی را پیش روی جوانان قرار داده است که عبارتند از:

1- نگاه سودجویانه و استثمار وار به جوانان برای کسب سود به شیوه صهیونیسم:

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های خصوصی چنان فشاری به کارمندان خود وارد می اورند که این کارمندان بعد از مدتی موقت مجبور به ترک کار می شوند و گروهی دیگر جایگزین انها شده و این سیکل به دلیل حجم زیاد متقاضی کار و سوء استفاده امپریالیسم خصوصی از بیکاری جوانان ادامه می یابد.

2- عملکرد ضعیف شرکتهای خصوصی به دلیل خط مشی نامشروع و مدیریت ضعیف

 اولا این واگذاری ها (واگذاری های شرکتهای ملی به بخش خصوصی یا همان سرمایه دارها) بر اساس رانت و یا در سالم ترین وضع بر اساس سرمایه و پول افراد است و نه عملکرد و اخلاق افراد، لذا افرادی سودجو و سرمایه دار مدیریت این کارخانه ها را گرفته و هیچ کارایی ندارند.

3- برخی از صنایع اگر به بخش خصوصی واگذار شوند بسیار خطرناک است.

متاسفانه صنایعی که اصلا رقابت پذیر نیستند و با دارایی های ملی این مرز و بوم در ارتباط اند نباید خصوصی شوند مثل پالایشگاهها و یا صنایع مس و فولاد و ...
زیرا این صنایع رقابت پذیر نیستند و عملا اموال ملی و بیت المال را در اختیار عده ای چپاولگر قرار می دهند.

4- عدم امنیت شغلی در بسیاری از شرکتهای خصوصی

بنا به دلایل ذکر شده در موارد فوق، احتمال ورشکسته شدن و عدم سوددهی بسیاری از شرکتهای خصوصی بالاست که امنیت شغلی را پایین می اورد. در ضمن بسیاری از شرکتهای خصوصی بنا به سیاست های استثماری خود هر چند وقت یکبار نیروهای خود را اپدیت می کنند و این نیز تشدید کننده عدم امنیت شغلی است لذا جوان نمی تواند با خیال راحت ازدواج کند.

5- به باد دادن سرمایه های خرد مردم

پر و بال دادن به کارخانه های خصوصی از طریق فروش سهام آنها و وادار کردن مردم به هدایت سرمایه شان به سمت این بنگاههای فساد، موضوعی است که باعث از بین رفتن سرمایه های بسیار اندک  مردمی شده است که با رنج و زحمت و نه با چپاولگری و استثمار، این سرمایه را کسب کرده اند. دقیقا به همین دلیل است که مردم بانک را به سرمایه گذاری در این بنگاهها ترجیح داده اند زیرا سیاست این سیستم سرمایه داری به اصطلاح ایرانی اسلامی را فهمید ه اند که شعارشان "تولیدی های سود ده مال ما و ضرر ده مال مردم " است. در ضمن باید اشاره کرد که دلیل ورشکستگی بانکها هم هدایت اجباری سرمایه مردم به سمت تولیدی هاییست که آنقدر عقب مانده و زیان ده هستند که توان پس دادن اصل پول تسهیلات بانکی را هم ندارند تا چه رسد سود آن. آنگاه این بنگاهها که بانکها را ورشکسته می کنند، با سرمایه های اندک مردم چه می کنند؟

6- توقعات سنگین شرکتهای خصوصی از جوانان فارغ التحصیل برای استخدام سبب بیکاری جوانان شده است، کافی است اگهی های استخدام این شرکتها را مرو کنیم " جوانی زیر 25 سال با مدرک فوق لیسانس و دارای حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه تخصصی شرکت ما" مسلم است این شرط را تقریبا هیچ کس نمی آورد.

7- استخدام بی رویه دختران و بیکاری پسران
استخدام دختران توسط شرکتهای خصوصی امر بدیهی و با هدفی بدیهی است که بارها در مورد آن و پیامدهای آن در این انجمن بحث شده است.

8- تولید به هر قیمتی

 تولید لزوما همیشه خوب نیست. این چیزی است که دولتمردان ما باید درک کنند. هر چند وقت یکبار به صورت تک بعدی به موضوعی نگاه کرده و بعد از چند سال در آن می مانند مثل مسئله زاد و ولد که یک مدت کاهش جمعیت خوب بود و یک زمان بد و برای هر دو حالت احادیثی فراوان گفته شد!!!!!!
در سالهای اخیر تعدادی چپاولگر به جان طبیعت این مرز و بوم که مهم ترین بیت المال است افتادند لذا در سالهای اخیر شاهد تاسیس کارخانجاتی با مصرف آب فراوان در مناطق خشک کشور (مثل یزد و کرمان) هستیم که با صراحت تمام ته مانده ذخایر آب این مملکت را با تکنولوژی های عقب مانده وارداتی خود از چین می مکند.
چرا تا این حد تک بعدی به موضوع اشتغال باید نگاه شود؟ اگر قرار باشد برای چند میلیون بیکار کارخانه بزنیم، آیا فکر کشش این کشور خشک شده است؟ چرا توریسم یکی از منابع درآمد و اشتغال جوانان نباشد؟ می دانستید 98 درصد درآمد سوئیس که کشوری توسعه یافته و صنعتی است از توریسم است؟ ایران که خیلی بیشتر توانایی جذب توریست دارد! و چرا تجارت منبع اشتغال و درآمد جوانان در کنار تولید نباشد؟ نگاهی به کشور امارات بیندزایم. توریسم انواع مختلف دارد: توریسم گردشگری، توریسم علمی(جذب دانشجو از خارج از کشور)، توریسم پزشکی و ... لذا تنها راه اشتغال و بهبود اقتصاد تولید نیست بلکه تولید یکی از آن راههاست و نگاه تک بعدی به مسائل این کشور نشان دهنده بی کفایتی مسئولین است. متاسفانه هیچکدام از مسئولین حرف جدیدی ندارند و همه از روی هم نگاه می کنند. همچنین توسعه روستاها و توسعه کشاورزی و دامپروری و دادن امکانات برای زندگی مناسب در روستاها هم ایده بسیار مناسبی برای عدم نیاز جوانان این کشور به استثمارگران است اما اگر این کارخانجات ضد آب بگذارند ابی بماند. (جالب است که مسئولین در خیلی جاها از توسعه روستایی هم حرف می زنند اما در کنارش از تولید بی برنامه صنعتی هم می گویند  که با هم در تضاد است.

برای اینکه ما هم تک بعدی نگاه نکنیم، خصوصی سازی برخی اوقات خوب است و برای برخی صنایع مثل صنایع غذایی و کالاهی رقابتی و ... خوب است اما برای همه صنایع بخصوص صنایعی که با ثروت ملی سروکار دارند سم است. خصوص سازی محدود اما با برنامه و نظارت شدید قابل قبول است اما نه خصوصی سازی افراطی. تولید خوب است اما نه هر حجم از تولید در هر جا و به هر قیمتی،  تولید نباید تنها راه امرار معاش جوانان بماند. (آقای جهانگیری تنها راه اشتغال جوانان را تولید و سرمایه گذاری خارجی می دانند که باز تک بعدی است)

از خوانندگان محترم خواهشمندم این مطلب یا گزیده ای از این مطلب را در بسیاری از وبلاگها و کانالهای اجتماعی قرار دهند تا پخش شود و اذهان عمومی از این وضع یک جانبه و تک بعدی خارج شود و نقد جدی صورت گیرد.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 3 فروردین 1396
نظرات()   
   
buy led projector headlight
جمعه 24 اسفند 1397 14:15
naturally like your web site however you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to inform the reality however I will definitely come back again.
led headlight projector lens
پنجشنبه 23 اسفند 1397 11:45
Just want to say your article is as astonishing. The clarity in your post is simply nice and i can assume you're an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.
2006 dodge ram headlight upgrade
چهارشنبه 22 اسفند 1397 11:27
Definitely imagine that that you said. Your favourite reason seemed to be on the internet the simplest factor to bear in mind of. I say to you, I definitely get irked even as other folks consider issues that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the highest and outlined out the whole thing with no need side-effects , folks could take a signal. Will probably be again to get more. Thank you
dodge ram headlight bulb upgrade
چهارشنبه 22 اسفند 1397 10:24
Woah! I'm really loving the template/theme of this blog. It's simple, yet effective. A lot of times it's very difficult to get that "perfect balance" between superb usability and visual appeal. I must say you've done a fantastic job with this. Also, the blog loads super quick for me on Chrome. Superb Blog!
2010 dodge ram headlight upgrade
سه شنبه 21 اسفند 1397 13:45
Hmm it looks like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing. Do you have any tips for rookie blog writers? I'd definitely appreciate it.
how do halogen projector headlights work
سه شنبه 21 اسفند 1397 13:01
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, let alone the content!
how reflector headlight work
سه شنبه 21 اسفند 1397 09:36
Keep on writing, great job!
difference between reflector and projector headlights
چهارشنبه 15 اسفند 1397 16:06
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & help different users like its helped me. Good job.
space cord coolmath
چهارشنبه 1 اسفند 1397 10:06
I like the blog of you
coolmath minesweeper
چهارشنبه 1 اسفند 1397 10:06
Good post, thank
OstergrüßE
دوشنبه 29 بهمن 1397 11:06
Now I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming yet again to read other news.
َخرید گوسفند زنده
یکشنبه 28 بهمن 1397 22:33
مطالب جالب و مفیدی بود ممنون
َخرید گوسفند زنده
یکشنبه 28 بهمن 1397 22:30
مطالب جالب و مفیدی بود ممنون
َخرید گوسفند زنده
یکشنبه 28 بهمن 1397 22:21
واقعا مفید و جالب بود ممنون
Michal
سه شنبه 16 بهمن 1397 19:24
What's up, after reading this amazing article i am also delighted to share my
experience here with colleagues.
Togel Hongkong
شنبه 6 بهمن 1397 16:46
I got this website from my friend who informed me regarding
this website and at the moment this time I am browsing this web page and reading
very informative articles or reviews here.
men nike air max shoes
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:36
<a href="http://www.cybersquattingmodel.top/39/jordan-retro-1-for-men-jordan-retro-1-cheap ">jordan retro 1 for men jordan retro 1 cheap</a><a href="http://www.cybersquattingmodel.top/4/nike-air-jordan-iii-pures-%2b-black-cats ">nike air jordan iii pures + black cats</a><a href="http://www.cybersquattingmodel.top/40/dee-and-ricky-x-pony-split-ups-colorways ">dee and ricky x pony split ups colorways</a><a href="http://www.cybersquattingmodel.top/5/new-jordans-for-size-7 ">new jordans for size 7</a>
[url=http://www.frilansinforegnskap.club/4/men-nike-air-max-shoes]men nike air max shoes[/url]
nike air max 90 floral shoes white floral air max socks white nike air max 90 nike shoes with flowers nike
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:35
<a href="http://www.ibrooklyn.club/36/nike-sb-p-rod-university-red-black-white-release-date-info ">nike sb p rod university red black white release date info</a><a href="http://www.ibrooklyn.club/37/2017-air-jordan-13-black-anthracite-hyper-pink-for-sale-6 ">2017 air jordan 13 black anthracite hyper pink for sale 6</a><a href="http://www.ibrooklyn.club/38/air-jordan-ii-max ">air jordan ii max</a><a href="http://www.ibrooklyn.club/39/adidas-ace-16-2-primemesh-techfit-collar ">adidas ace 16 2 primemesh techfit collar</a>
[url=http://www.crestviewwest.com/12/nike-air-max-90-floral-shoes-white-floral-air-max-socks-white-nike-air-max-90-nike-shoes-with-flowers-nike]nike air max 90 floral shoes white floral air max socks white nike air max 90 nike shoes with flowers nike[/url]
cheap jordan flight 45
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:35
<a href="http://www.maxima-graphics.com/32/mens-nike-air-huarache-light-pink ">mens nike air huarache light pink</a><a href="http://www.maxima-graphics.com/33/nike-air-max-90-all-black-leather-2015-newest-nike-air-max-90-high-tops-running-shoes-for-men-all-black-leather ">nike air max 90 all black leather 2015 newest nike air max 90 high tops running shoes for men all black leather</a><a href="http://www.maxima-graphics.com/34/jordan-13-6-5y-pink-and-gray ">jordan 13 6 5y pink and gray</a><a href="http://www.maxima-graphics.com/35/do-nike-shox-increase-height ">do nike shox increase height</a>
[url=http://www.abajourfilmes.net/11/cheap-jordan-flight-45]cheap jordan flight 45[/url]
womens nike air huarache all red
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:35
<a href="http://www.dcorpusinternacional.top/13/upcoming-air-jordan-retro-1-low-west-side ">upcoming air jordan retro 1 low west side</a><a href="http://www.dcorpusinternacional.top/14/air-jordan-future-red-gamma-blue ">air jordan future red gamma blue</a><a href="http://www.dcorpusinternacional.top/15/nike-free-run-5.0-coffee ">nike free run 5.0 coffee</a><a href="http://www.dcorpusinternacional.top/16/womens-asics-gel-kinsei-5-purple-blue ">womens asics gel kinsei 5 purple blue</a>
[url=http://www.espaciodhyana.top/9/womens-nike-air-huarache-all-red]womens nike air huarache all red[/url]
adidas neo canvas green
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:35
<a href="http://www.labrevenne.top/32/nike-hypervenom-phatal-iii-dynamic-fit-fg-black-white-game-royal ">nike hypervenom phatal iii dynamic fit fg black white game royal</a><a href="http://www.labrevenne.top/33/womens-nike-free-run-5.0-v4-yellow-gold ">womens nike free run 5.0 v4 yellow gold</a><a href="http://www.labrevenne.top/34/womens-air-jordan-8-viii-retro-white-orange-black ">womens air jordan 8 viii retro white orange black</a><a href="http://www.labrevenne.top/35/womens-nike-air-max-pegasus ">womens nike air max pegasus</a>
[url=http://www.healey-associates.top/10/adidas-neo-canvas-green]adidas neo canvas green[/url]
nike air max 2017 womens red green
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:35
<a href="http://www.remodelvirginia.club/36/nike-lebron-diana-taurasi-usab-pe ">nike lebron diana taurasi usab pe</a><a href="http://www.remodelvirginia.club/37/air-jordan-retro-9-womens-gold-yellow ">air jordan retro 9 womens gold yellow</a><a href="http://www.remodelvirginia.club/38/bapesta-abc-camo ">bapesta abc camo</a><a href="http://www.remodelvirginia.club/39/jordan-6-maroon-nike-air ">jordan 6 maroon nike air</a>
[url=http://www.foodsecuresaskatchewan.top/32/nike-air-max-2017-womens-red-green]nike air max 2017 womens red green[/url]
under armour teams get curry 3zero and charged controller for tourney
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:35
<a href="http://www.goldringheadphones.com/32/nike-air-royal-mid-workboot-more-pictures ">nike air royal mid workboot more pictures</a><a href="http://www.goldringheadphones.com/33/nike-lebron-elite-hero-shoes ">nike lebron elite hero shoes</a><a href="http://www.goldringheadphones.com/34/jordan-5-black-metallic ">jordan 5 black metallic</a><a href="http://www.goldringheadphones.com/35/tenis-masculino-nike-air-max-excellerate-2-tnis-masculino-nike-555331-010-air-max-excellerate-2-cinza-preto ">tenis masculino nike air max excellerate 2 tnis masculino nike 555331 010 air max excellerate 2 cinza preto</a>
[url=http://www.basementsystemsofnj.top/19/under-armour-teams-get-curry-3zero-and-charged-controller-for-tourney]under armour teams get curry 3zero and charged controller for tourney[/url]
nike air max 90 infrared nike.com
سه شنبه 2 بهمن 1397 03:34
<a href="http://www.rambutanlab.top/25/nike-air-max-360-low-basketball-shoe ">nike air max 360 low basketball shoe</a><a href="http://www.rambutanlab.top/26/detailed-look-nike-air-max-lebron-vii-8-triple-black ">detailed look nike air max lebron vii 8 triple black</a><a href="http://www.rambutanlab.top/27/discount-nike-air-max-ltd ">discount nike air max ltd</a><a href="http://www.rambutanlab.top/28/patent-leather-air-jordan-1-retro ">patent leather air jordan 1 retro</a>
[url=http://www.marraair.net/29/nike-air-max-90-infrared-nike.com]nike air max 90 infrared nike.com[/url]
Krzem organiczny z Borem
شنبه 29 دی 1397 07:41
Your style is really unique compared to other folks I have read stuff from.
Thanks for posting when you've got the opportunity, Guess I will just bookmark this page.
krzem suplement
شنبه 29 دی 1397 06:25
Greetings from Carolina! I'm bored to death at work so
I decided to check out your website on my iphone during lunch break.
I love the info you present here and can't wait to take a look
when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded
on my mobile .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyways, awesome blog!
polycom pakistan
سه شنبه 25 دی 1397 23:01
Thhis info is priceless. When ccan I fijnd out more?
adelaide temperature
دوشنبه 24 دی 1397 19:10
Keep on working, great job!
buy valium tablets online uk
دوشنبه 24 دی 1397 17:39
ᏢharmaEսrope.net sells real legit anabolic stеroids.

All their stuff is authentic and of very highh quality -
here yoᥙ can buy testosterone, anadrol, trenbolone, human growth hormone,
cytomel, T3, and more without prescription
кредит онлайн на карту без отказа
شنبه 22 دی 1397 15:33
кредит на карту в украине
кредит на картку
кредит на карточку
кредит онлайн на карту без отказа
кредит онлайн без отказа
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]