تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - خصوصی سازی و سرمایه گذاری تشدید کننده بیکاری

متاسفانه به علت عدم اطلاع مسئولین از وضعیت بازار کار، راه و حل های پیشنهادی که از سوی رسانه ملی تبلیغ می شوند بسیار یک جانبه و تک بعدی هستند. هیچ گاه نمی توان با تک بعدی نگریستن، مشکلات عظیمی را که گریبان جوانان را گرفته و آنان را از ازدواج و تشکیل خانواده باز داشته است رفع نمود. جهت شفاف شدن موضوع به چند مثال زیر توجه کنید:

نرخ تورم: نرخ تورم در جهتی که کالاهای مصرفی مردم دارای قیمت ثابتی باشند امری مثبت است اما نه در جهت رکود و ایجاد بیکاری امری منفی است. متاسفانه دولت روحانی تاکید در پایین اوردن نرخ تورم به قیمت زیان دهی بسیاری از کارخانه ها و تولیدی های را دارد اما قیمت کالاهای مصرفی رشد فزاینده ای داشته اند. میانگین نرخ تورم ضد اشتغال (بعد منفی کاهش نرخ تورم) و نرخ تورم مربوط به کالاهای مصرفی (بعد مثبت کاهش نرخ تورم) عددی است که اعلام می شود. اما کاهش نرخ تورم مربوط به کالاهای ساختمانی و صنعتی و ... است که میانگین نرخ تورم را پایین اورده و نه قیمت کالاهای مصرفی، در نتیجه این شکل از کاهش دستوری و قلدروار نرخ تورم تنها بیکاری را تشدید کرده است.

خصوصی سازی: متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از پالایشگاهها و تولیدی های وگذار شده به بخش خصوصی بعد از چند سال به کلی محو شده اند و بیکاری را چند برابر کرده اند. آیا این خصوصی سازی باعث رفع بیکاری شد که مسئولین مدام دم از خصوصی سازی می زنند؟ خصوصی سازی افراطی مشکلات جدی را پیش روی جوانان قرار داده است که عبارتند از:

1- نگاه سودجویانه و استثمار وار به جوانان برای کسب سود به شیوه صهیونیسم:

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های خصوصی چنان فشاری به کارمندان خود وارد می اورند که این کارمندان بعد از مدتی موقت مجبور به ترک کار می شوند و گروهی دیگر جایگزین انها شده و این سیکل به دلیل حجم زیاد متقاضی کار و سوء استفاده امپریالیسم خصوصی از بیکاری جوانان ادامه می یابد.

2- عملکرد ضعیف شرکتهای خصوصی به دلیل خط مشی نامشروع و مدیریت ضعیف

 اولا این واگذاری ها (واگذاری های شرکتهای ملی به بخش خصوصی یا همان سرمایه دارها) بر اساس رانت و یا در سالم ترین وضع بر اساس سرمایه و پول افراد است و نه عملکرد و اخلاق افراد، لذا افرادی سودجو و سرمایه دار مدیریت این کارخانه ها را گرفته و هیچ کارایی ندارند.

3- برخی از صنایع اگر به بخش خصوصی واگذار شوند بسیار خطرناک است.

متاسفانه صنایعی که اصلا رقابت پذیر نیستند و با دارایی های ملی این مرز و بوم در ارتباط اند نباید خصوصی شوند مثل پالایشگاهها و یا صنایع مس و فولاد و ...
زیرا این صنایع رقابت پذیر نیستند و عملا اموال ملی و بیت المال را در اختیار عده ای چپاولگر قرار می دهند.

4- عدم امنیت شغلی در بسیاری از شرکتهای خصوصی

بنا به دلایل ذکر شده در موارد فوق، احتمال ورشکسته شدن و عدم سوددهی بسیاری از شرکتهای خصوصی بالاست که امنیت شغلی را پایین می اورد. در ضمن بسیاری از شرکتهای خصوصی بنا به سیاست های استثماری خود هر چند وقت یکبار نیروهای خود را اپدیت می کنند و این نیز تشدید کننده عدم امنیت شغلی است لذا جوان نمی تواند با خیال راحت ازدواج کند.

5- به باد دادن سرمایه های خرد مردم

پر و بال دادن به کارخانه های خصوصی از طریق فروش سهام آنها و وادار کردن مردم به هدایت سرمایه شان به سمت این بنگاههای فساد، موضوعی است که باعث از بین رفتن سرمایه های بسیار اندک  مردمی شده است که با رنج و زحمت و نه با چپاولگری و استثمار، این سرمایه را کسب کرده اند. دقیقا به همین دلیل است که مردم بانک را به سرمایه گذاری در این بنگاهها ترجیح داده اند زیرا سیاست این سیستم سرمایه داری به اصطلاح ایرانی اسلامی را فهمید ه اند که شعارشان "تولیدی های سود ده مال ما و ضرر ده مال مردم " است. در ضمن باید اشاره کرد که دلیل ورشکستگی بانکها هم هدایت اجباری سرمایه مردم به سمت تولیدی هاییست که آنقدر عقب مانده و زیان ده هستند که توان پس دادن اصل پول تسهیلات بانکی را هم ندارند تا چه رسد سود آن. آنگاه این بنگاهها که بانکها را ورشکسته می کنند، با سرمایه های اندک مردم چه می کنند؟

6- توقعات سنگین شرکتهای خصوصی از جوانان فارغ التحصیل برای استخدام سبب بیکاری جوانان شده است، کافی است اگهی های استخدام این شرکتها را مرو کنیم " جوانی زیر 25 سال با مدرک فوق لیسانس و دارای حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه تخصصی شرکت ما" مسلم است این شرط را تقریبا هیچ کس نمی آورد.

7- استخدام بی رویه دختران و بیکاری پسران
استخدام دختران توسط شرکتهای خصوصی امر بدیهی و با هدفی بدیهی است که بارها در مورد آن و پیامدهای آن در این انجمن بحث شده است.

8- تولید به هر قیمتی

 تولید لزوما همیشه خوب نیست. این چیزی است که دولتمردان ما باید درک کنند. هر چند وقت یکبار به صورت تک بعدی به موضوعی نگاه کرده و بعد از چند سال در آن می مانند مثل مسئله زاد و ولد که یک مدت کاهش جمعیت خوب بود و یک زمان بد و برای هر دو حالت احادیثی فراوان گفته شد!!!!!!
در سالهای اخیر تعدادی چپاولگر به جان طبیعت این مرز و بوم که مهم ترین بیت المال است افتادند لذا در سالهای اخیر شاهد تاسیس کارخانجاتی با مصرف آب فراوان در مناطق خشک کشور (مثل یزد و کرمان) هستیم که با صراحت تمام ته مانده ذخایر آب این مملکت را با تکنولوژی های عقب مانده وارداتی خود از چین می مکند.
چرا تا این حد تک بعدی به موضوع اشتغال باید نگاه شود؟ اگر قرار باشد برای چند میلیون بیکار کارخانه بزنیم، آیا فکر کشش این کشور خشک شده است؟ چرا توریسم یکی از منابع درآمد و اشتغال جوانان نباشد؟ می دانستید 98 درصد درآمد سوئیس که کشوری توسعه یافته و صنعتی است از توریسم است؟ ایران که خیلی بیشتر توانایی جذب توریست دارد! و چرا تجارت منبع اشتغال و درآمد جوانان در کنار تولید نباشد؟ نگاهی به کشور امارات بیندزایم. توریسم انواع مختلف دارد: توریسم گردشگری، توریسم علمی(جذب دانشجو از خارج از کشور)، توریسم پزشکی و ... لذا تنها راه اشتغال و بهبود اقتصاد تولید نیست بلکه تولید یکی از آن راههاست و نگاه تک بعدی به مسائل این کشور نشان دهنده بی کفایتی مسئولین است. متاسفانه هیچکدام از مسئولین حرف جدیدی ندارند و همه از روی هم نگاه می کنند. همچنین توسعه روستاها و توسعه کشاورزی و دامپروری و دادن امکانات برای زندگی مناسب در روستاها هم ایده بسیار مناسبی برای عدم نیاز جوانان این کشور به استثمارگران است اما اگر این کارخانجات ضد آب بگذارند ابی بماند. (جالب است که مسئولین در خیلی جاها از توسعه روستایی هم حرف می زنند اما در کنارش از تولید بی برنامه صنعتی هم می گویند  که با هم در تضاد است.

برای اینکه ما هم تک بعدی نگاه نکنیم، خصوصی سازی برخی اوقات خوب است و برای برخی صنایع مثل صنایع غذایی و کالاهی رقابتی و ... خوب است اما برای همه صنایع بخصوص صنایعی که با ثروت ملی سروکار دارند سم است. خصوص سازی محدود اما با برنامه و نظارت شدید قابل قبول است اما نه خصوصی سازی افراطی. تولید خوب است اما نه هر حجم از تولید در هر جا و به هر قیمتی،  تولید نباید تنها راه امرار معاش جوانان بماند. (آقای جهانگیری تنها راه اشتغال جوانان را تولید و سرمایه گذاری خارجی می دانند که باز تک بعدی است)

از خوانندگان محترم خواهشمندم این مطلب یا گزیده ای از این مطلب را در بسیاری از وبلاگها و کانالهای اجتماعی قرار دهند تا پخش شود و اذهان عمومی از این وضع یک جانبه و تک بعدی خارج شود و نقد جدی صورت گیرد.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 3 فروردین 1396
نظرات()   
   
webpage
پنجشنبه 31 مرداد 1398 18:17
Olá Podia jurar que foi para este site antes, mas depois olhando alguns da artigos percebi
que é novo para mim. qualquer forma eu sou certamente feliz Eu tropecei em cima
e eu vou ser livro marcação e checando frequentemente!
imfaceplate.com
شنبه 26 مرداد 1398 00:56
I don't unremarkably comment but I gotta state regards for the post
on this perfect one :D.
What Are Hemorrhoids
شنبه 26 مرداد 1398 00:08
Hello There. I discovered your blog using msn. This is a really smartly written article.

I'll be sure to bookmark it and return to
read extra of your helpful info. Thank you for the post.
I will certainly comeback.
fontlibrary.org
پنجشنبه 24 مرداد 1398 21:20
Hi there friends, fastidious article and nice arguments commented at this
place, I am truly enjoying by these.
http://www.imfaceplate.com/binonrge28
یکشنبه 20 مرداد 1398 13:08
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this article and the
rest of the website is really good.
public.tableau.com
شنبه 19 مرداد 1398 17:50
As I web-site possessor I believe the content material here is rattling wonderful , appreciate it for your hard work.
You should keep it up forever! Best of luck.
kako povecati velicinu penisa
شنبه 19 مرداد 1398 12:56
This excellent website really has all the information and facts I wanted about this
subject and didn't know who to ask.
https://buddypress.org/members/foxweibo1/profile
شنبه 19 مرداد 1398 02:21
If some one desires expert view about blogging and site-building then i advise him/her to visit this webpage, Keep up the nice work.
agrandar el pene
جمعه 18 مرداد 1398 19:45
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post and the rest of the website
is also really good.
How to Shrink Hemorrhoids
پنجشنبه 17 مرداد 1398 18:01
Howdy! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 4!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!

Carry on the fantastic work!
produkty na powiększanie penisa
چهارشنبه 16 مرداد 1398 22:14
These are truly wonderful ideas in on the topic of blogging.
You have touched some nice things here. Any way keep up
wrinting.
Dani
چهارشنبه 16 مرداد 1398 20:32
Right now it looks like BlogEngine is the top
blogging platform available right now. (from what I've read)
Is that what you are using on your blog?
best breast enhancement pills
چهارشنبه 16 مرداد 1398 08:48
My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of
the expenses. But he's tryiong none the less.

I've been using Movable-type on a number of websites for about a
year and am anxious about switching to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
Any kind of help would be really appreciated!
Healing Hemorrhoids
چهارشنبه 16 مرداد 1398 03:30
With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My blog has a lot of completely unique content I've either written myself or outsourced but it looks like
a lot of it is popping it up all over the web without my agreement.

Do you know any ways to help protect against content from being stolen? I'd certainly appreciate it.
角度皮鞋定做
چهارشنبه 16 مرداد 1398 02:19
Hi mates, how is all, and what you desire to say on the topic of this post, in my view its in fact remarkable in support of me.
imfaceplate.com
سه شنبه 15 مرداد 1398 00:20
I got what you mean,saved to fav, very nice site.
Hemorrhoids Lifestyle Changes
دوشنبه 14 مرداد 1398 22:02
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide
credit and sources back to your blog? My blog is in the very same niche as yours and my users would
certainly benefit from a lot of the information you provide here.

Please let me know if this okay with you. Thank you!
Can Bike Riding Cause Hemorrhoids
دوشنبه 14 مرداد 1398 14:06
Incredible quest there. What occurred after?

Good luck!
konto młodzieżowe
شنبه 12 مرداد 1398 19:18
Asking questions are genuinely pleasant thing if you are
not understanding anything fully, but this piece
of writing provides nice understanding yet.
konto dla młodych
شنبه 12 مرداد 1398 16:58
Hello, its pleasant piece of writing about media print, we all be aware of media is a wonderful source of
data.
iboysoft data recovery software
پنجشنبه 3 مرداد 1398 01:27
I love your blog.. very nice colors & theme.
Did you design this website yourself or did you hire
someone to do it for you? Plz answer back as I'm looking to design my own blog and would like to find
out where u got this from. cheers
Ingrid
شنبه 29 تیر 1398 23:40
This is my first time pay a quick visit at here and i am genuinely impressed to
read everthing at one place.
תיקון מזגן
شنبه 29 تیر 1398 00:19
appreciate it a whole lot this excellent website is professional plus
informal
Augustus
جمعه 28 تیر 1398 01:44
If you are going for finest contents like me, simply visit this
web page daily as it provides feature contents, thanks
נערות ליווי בהוד השרון
پنجشنبه 27 تیر 1398 22:19
"We must build to a different one crescendo, cheri," he said.
"And then we could have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were packed with lust, as well as soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I'd been feeling a stronger arousal now as I felt his
cock slide between my sensitive lips. I felt the of his cock
push agonizingly at the entrance of my pussy, and Needed him to thrust into me hard.
Instead he pulled back and slid his hardness back up to my clit.


I'm aching to possess him inside, and I was able to tell that his
need to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to match mine, and I knew the feeling of my wet pussy lips within the head of
his cock was getting a lot of for of us.

"Permit finale begin," he stated, and hubby slid the top of his
cock inside me.

We both gasped while he held his cock there to get a moment.
I contracted my pussy to drag him further inside, and hubby threw his head back at the sensation. Inch by excruciating inch he
pushed his cock inside me, every time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful as it filled me, but I
want to everything inside me. I rolled aside and rested my leg against his shoulder, and then he plunged his cock right in.
plenty of fish dating site
دوشنبه 24 تیر 1398 18:16
What's up, this weekend is nice designed for me, because this moment i am reading
this enormous informative paragraph here
at my residence.
firmowe konto bankowe
یکشنبه 23 تیر 1398 00:14
Nice weblog here! Additionally your site a lot up fast!
What host are you the use of? Can I am getting your associate hyperlink in your host?
I wish my website loaded up as fast as yours lol
נערות ליווי ברמת גן
چهارشنبه 19 تیر 1398 21:00
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's having a cappuccino.
He is handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face, hazel eyes and the most wonderful lips I've seen. They are well-built, with incredible
arms as well as a chest that is different with this sweater.
We're standing right in front of one another dealing with our lives,
what we would like in the future, what we're looking for
on another person. He starts telling me that bigger been rejected lots of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only say
He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I can't know. Everything happens for an excuse
right. But inform me, make use of reject me, would you
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you currently?' he was quoted saying as I receive far better him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, function it.' I reply.

‘I love the method that you think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my your back heel as part of his leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do you want in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘Everyone loves determined women. Someone that knows what they want. Somebody that won't say yes even if I said yes. Someone who's unafraid when you attempt new stuff,' he says. ‘I'm never afraid of attempting a new challenge, especially when it comes to making new stuff in bed ', I intimate ‘And I adore women who are direct, who cut over the chase, like you merely did. To get
honest, what a huge turn on.
Lashawn
چهارشنبه 19 تیر 1398 18:19
Hey there! I've been following your site for some time now and finally got the bravery to go ahead and give
you a shout out from New Caney Texas! Just wanted to tell you
keep up the great job!
Bradly
سه شنبه 18 تیر 1398 06:28
I was suggested this web site by way of my cousin. I'm now not certain whether or not this submit is written via him as nobody else realize such specific approximately my difficulty.
You're wonderful! Thank you!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]