کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - دلایل فقر 1

کاریکاتور فقیر و غنی
انکار نیازهای حیاتی یکی از بارزترین مصادیق کفر بشر است. کسی که نیازش را به آب و غذا نفی می کند. کسی که میل جنسی اش را انکار کند و رهبانیت پیشه کند. کسی که به دلیل فقر ناشی از ظلم، حاضر است که نیازهای حیاتی خود را انکار کند اما با ظلم مبارزه نکند. امروزه بسیاری از جوانان به شکلی دارند نیازهای خود را انکار می کنند و یا مخفی می کنند و همین باعث ظلم شدن به انهاست. قانع بودن و توسری خور بودن دلیل دینداری معرفی شده است که اتفاقا کاملا برعکس است. فقر را گردن تقدیر و آسمان و ... انداختن توجیه ظلم است زیرا اسمان و تقدیر از انسانها جدا نیست و خدا هم از انسان جدا نیست و مکانی در آسمان ندارد بلکه از رگ گردن به انسان نزدیکتر است. توجه داشته باشیم که برخی تا حدی نیازهای خود را انکار می کنند که باور می کنند که بدون آب و غدا زنده اند!!!! مانند عده ای از روحانیون که همچنین تصوری دارند و به همین منظور دست به سیاه و سفید نزده و دستشان به روی مردم(در گذشته) و امروز به روی دولت دراز است. به همین دلیل است که روحانی آبدارچی یا روحانی با مشاغل سخت به ندرت دیده می شود. زیرا فردی که ادعای زندگی ماورای دنیایی دارد اصلا گمان نمی برد که آب و غذایی می خورد که به ازای آن کار کند یا نیاز حیاتی شخص دیگری را تامین کند.
اولین راه مبارزه با فقر و ظلمی که منحر به فقر شده، انکار نکردن نیازهای خودمان است. همین انکار نیازها باعث شده که برخی احساس می کنند نیاز به خوردن آب و غذا ندارند و یادشان بروند که با خوردن آب و غذاست که زنده اند. لذا همین احساس را برای دیگران هم پیدا می کنند و باعث می شود در جهت رفع نیازهای حیاتی دیگران اقدامی نکنند که اولین عامل فقر است. فقر انکار و یا نادیده گرفتن نیازهای حیاتی در انسان است.
برای امرار معاش، تنها وسیله ارتباط و تعامل با دیگران است و انسانها از این لحاظ کاملا به هم وابسته بودند و هستند. هر چند برخی انسانها به دلیل کفر، نیاز خود را به دیگران انکار می کنند اما حقیقت چیز دیگری است. در طول تاریخ هر کس که فکر کرد که روزی اش از طریق تعامل با دبگر انسانها به دست نمی اید در صدد حذف دیگران و استثمار آنها بر آمد و البته استثمار شدگان نیز باید متوجه باشند که در ازای تامین نیاز اساسی برای یک نفر،  خودشان نیز باید یک رفع نیاز اساسی را از طرف مقابل  بگیرند. در تمدن مدرن انسانهای زیادی هستند که به ازای تامین نیازهای حیاتی خود هیچ نیاز حیاتی از کسی برطرف نمی کنند که این عامل فقر و ظلم وحشتناک امروزی به ویژه در ایران  است. چون در جوامع مدرن غربی، اعمال زور در همان سیستم انحرافی اوضاع را در حد بقای زندگی همه انسانها فابل تحمل کرده است اما در ایران این نیز وجود ندارد. برای این امر می توان بسیاری از مشاغل امروزی را مثال زد: کارمند صدا و سیما، کسی که هیچ نیاز حیاتی از کسی بر طرف نمی کند اما خودش نیاز حیاتی اش برطرف می شود. وی حقوق خود را از فرایند اکتشاف و استخراج نفت می گیرد اما خود کاری میکند که هیج ارتباطی با منبع روزی خود ندارد. مثل اینست که من در باغ یک نفر به عنوان باغبان کار کنم و بعد دستمزدم را از صاحب باغ دیگری دریافت کنم و این یک نوع نابجایی است و نابجایی هم ظلم است. شاید کارمند صدا و سیما یا بسیاری از کارمندان دیگر دولتی اعتراض کنند که به ازای کاری برای دولت از دولت پول می گیرد. اما آنها هیچ نیاز حیاتی از کسی را رفع نمی کنند اما خود نیاز حیاتی خود را رفع می کنند. این نوعی عدم توازن در سیستم روزی رسانی ایجاد می کند و عده ای را از سیستم روزی رسانی جدا می کند و چرخه تعامل انسانها در جهت رفع نیازهای حیاتی یکدیگر کامل نمی شود. درست مثل فردی که در خیابان می رقصد و انتظار دارد بابت این کار پولی بگیرد که البته این فرد بسیار محق تر است چون به دلیل بیکاری یا از سر ناچاری این کار را می کند.
مشاغل ضد کار زیادی هم وجود دارد. پس علاوه بر واژه بیکار باید واژه ضد کار هم تعریف کرد. بیکار کسی است که کار نمی کند و امرار معاش می کند مثل همان باغبان منتها به این صورت که  به عنوان باغبان به جایی برود اما هیچ کار نکند و مزد باغبانی دریافت کند. اما ضد کار کسی است که فعالیت هم می کند اما فعالیتش در جهت نان بری از انسانهاست. یعنی فعالیتش نه تنها نیاز حیاتی از کسی رفع نمی کند بلکه امکان تحقق نیاز حیاتی را نیز از دیگران صلب می کند. مثل بسیاری از مسئولین و مشاغلی که شرایط زندگی را پیچیده می کنند و مشاغل را بسیار محدود تر و پیچیده تر می کنند یا اغلب زنان شاغلی که جای مردان را اشغال کرده اند و به یمن حمایت های کثیف دولت و فمینیست ها روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود. یا مشاغلی فوت و فن گرایانه که شرایط  امرار معاش را روز به روز پیچیده می کند. مکتب فمینیسم هم در واقع زاییده تولید مشاغلی بود که زنانه بود.
مشاغل سودا گرایانه هم زیاد داریم که از طریق ایجاد نیاز کاذب در مردم امرار معاش می کنند مانند تولید کنند گان و قاچاقچیان مواد مخدر ، بسیار از کارخانه های تولید کننده کالاهای لوکسی که بشر در طول تاریخ هرگز بدان نیاز نداشته است، و بسیاری از پزشکان و وکلا و مشاوران و بیمه ها و  ... که از طریق ایجاد نیاز کاذب در انسانها و یا رعب و حشت در انسانها امرار معاش می کنند. برای همین پزشکان در ایران از مرض مردم لذت برده و از سالم بودن مردم هویت خود را از دست داده می بینند.البته موضوع پزشکان باز در برخی کشورهای غربی مثل آلمان و سوئد بهتر است. در انجا پزشکان ( برای هر منطقه پزشکان معینی تعریف شده که در مواقع اضطراری مانند آتش نشانی به آننها تلفن می شود) حقوق ثابت دریافت می کنند و لذا امرار معاشان به تعداد بیمار ربط ندارد و تازه به نفعشان هست که بیمارن کم باشند تا کمتر به دردسر بیفتند. پزشکی متعهد هم در ایران چنین پیشنهادی داد و در این جهت پیگیری کرد اما توسط برخی پزشکان خائن این کشور که تعدادشان بسیار زیاد است با ضربات چاقو به قتل رسید.
لذا یک دلیل اصلی فقر  و بیکاری عدم ارتباط و تعامل درست بین انسانها در برآورده کردن نیازهای حیاتی یکدیگر  است. توجه داشته باشیم این علت کاملا انسانی است و به ماورای طبیعه ارتباطی ندارد و اگر سرزمینی دچار قحطی هم بشود به دلیل هوشمند بودن طبیعت (طبیعت هم مامور خداست) است زیرا طبیعت وقتی ببینید که انسان از ان استفاده نمی کند و تمام نعمتهایش به تعداد محدودی از جامعه می رسد و هدر می رود لذا دیگر به بشر سرویس نخواهد داد. در ضمن باید دانست که بیکار تنها آن کسی نیست که کاری ندارد و در خانه مانده و بدون کار امرار معاش می کند بلکه بسیاری از افراد علیرغم داشتن به اصطلاح کار در اصل بیکار هستند و یا ضد کار. در پستهای آینده با همین نام، این موضوع به صورت عمیق بررسی خواهد شد و دلایل استثمار مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اصناف


نظرات()   
   
landscaping services san jose
دوشنبه 30 بهمن 1396 22:46
All Seasons Landscaping companies Puget Sound Area.
landscaping services cost
شنبه 28 بهمن 1396 19:10
Copyright 2017 Skilled Landscaping Providers, LLC.
garage door installation menards
چهارشنبه 25 بهمن 1396 00:49
Had installations plus spring replaced over time.
buy a boat gta 5 online
سه شنبه 24 بهمن 1396 22:05
Discover Boats for Sale, Yachts for Sale and More!
Dorothy
شنبه 30 دی 1396 06:13
It's in point of fact a nice and helpful
piece of info. I'm glad that you shared this useful information with us.
Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
home security camera reviews canada
پنجشنبه 25 آبان 1396 10:58
Are you feeling make could be more safeguard at your
residence?
Owen
یکشنبه 21 آبان 1396 03:46
Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of any user discussion forums that cover the same topics discussed in this
article? I'd really love to be a part of community where
I can get feed-back from other knowledgeable individuals that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me
know. Cheers!
Lelio Vieira Carneiro Junior
جمعه 19 آبان 1396 04:03
Thanks for ones marvelous posting! I quite enjoyed reading it,
you will be a great author.I will make sure to bookmark
your blog and may come back sometime soon. I want to
encourage you to ultimately continue your great posts, have a nice evening!
mypaper.pchome.com.tw
یکشنبه 15 مرداد 1396 15:58
I think what you published made a bunch of sense. But, what about this?
suppose you were to create a killer post title? I ain't suggesting your information is not solid, however what if
you added a post title to possibly grab folk's attention? I mean انجمن
حمایت از حقوق مردان - دلایل فقر 1
is a little boring. You should peek at Yahoo's
front page and see how they create article headlines to grab viewers interested.
You might try adding a video or a picture or two to grab readers interested about everything've written. Just my opinion, it would
bring your posts a little livelier.
How much does it cost for leg lengthening?
شنبه 7 مرداد 1396 18:50
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought
i could also make comment due to this sensible piece of writing.
How long does Achilles tendonitis last for?
جمعه 6 مرداد 1396 16:53
I all the time used to study article in news papers but now as
I am a user of internet thus from now I am using net for posts, thanks to web.
How do you strengthen your Achilles tendon?
شنبه 24 تیر 1396 09:36
It is the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.

I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting
things or advice. Perhaps you could write next articles
referring to this article. I desire to read even more
things about it!
Bernadette
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 22:49
I am actually grateful to the holder of this site who has shared this impressive paragraph at here.
manicure
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 01:54
Hey there I am so grateful I found your blog, I really found you by accident,
while I was looking on Digg for something else, Nonetheless I
am here now and would just like to say cheers for a marvelous post and
a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don't
have time to read it all at the minute but I have bookmarked
it and also added in your RSS feeds, so when I
have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome work.
BHW
شنبه 26 فروردین 1396 12:33
Hi, of course this article is really pleasant and I have learned lot of things from it concerning blogging.
thanks.
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 06:24
Hey! Someone in my Facebook group shared this website with us
so I came to give it a look. I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Terrific blog and amazing design.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:31
Greate pieces. Keep posting such kind of information on your site.
Im really impressed by your site.
Hello there, You have performed a fantastic job. I'll certainly digg it and
for my part recommend to my friends. I am sure they'll be benefited from this
site.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 00:15
WOW just what I was looking for. Came here by
searching for manicure
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 17:53
Thanks to my father who stated to me concerning this web site, this web site is in fact awesome.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 08:57
Tremendous things here. I'm very glad to look your article.
Thanks a lot and I'm having a look ahead to touch you.

Will you kindly drop me a e-mail?
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:28
Useful information. Lucky me I found your web site by chance,
and I am surprised why this accident didn't happened earlier!
I bookmarked it.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:27
Hi there, I log on to your new stuff on a regular basis.

Your story-telling style is witty, keep up the good work!
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:25
Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know
a few of the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking
issue. I've tried it in two different web browsers and both show
the same outcome.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:23
It's an amazing piece of writing in support of all the internet
viewers; they will take advantage from it I am sure.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:11
Greetings! Very helpful advice within this article!
It is the little changes that produce the largest changes.
Thanks a lot for sharing!
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:07
This information is invaluable. How can I find out more?
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 08:57
Have you ever thought about including a little bit more than just
your articles? I mean, what you say is fundamental and everything.
But think about if you added some great graphics or video clips to give
your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images
and clips, this blog could undeniably be one of the most beneficial in its field.
Awesome blog!
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 08:20
I love what you guys are usually up too. This kind of
clever work and coverage! Keep up the excellent works
guys I've incorporated you guys to blogroll.
محمد
پنجشنبه 6 خرداد 1395 17:41
خدا به دادمون برسه.منکه تازه 20 سالمه چطور باید چندین سال این اوضاعو بتونم تحمل کنم؟!همین الان خسته ام از همه چی از همه کس از همه جا...
دوشنبه 3 خرداد 1395 10:20
روزنامه جام جم امروز رو که میخوندم مطلبی با این عنوان رو نوشته بود:

1200 سال پیش در ایران گرفتن زن دوم بدون اجازه همسر قبلی ممنوع بوده است.
بعد مینویسد که:

از دوره ایران باستان متنی بدست امده که حاکی از حفظ حقوق برابر زن و شوهر در طول دوران زندگی مشترک است.

توجه دوستان را به تعدادی از روایات معصومین جلب میکنم:

امام صادق فرمودند: در هر چیزی اسراف و زیاده روی است مگر در زنان، خداوند فرمود: " با زنان (پاک) مورد علاقه خود ازدواج کنید دو یا سه یا چهار همسر (منابع فقه شیعه(ترجمه جامع الاحادیث الشیعه)ج25 ص: 1039)

امام علی(ع) میفرمایند:
"غیره الرجل توحید و غیره المرء کفر" یعنی غیرت مرد از ایمان او نشات میگیرد ولی غیرت زن از کفر او...(البته طبق نظر مفسرین این کفر، کفر عملی است نه اعتقادی)

امام باقر میفرمایند:
غیرت زنان حسد است و حسد ریشه کفر است. زنان وقتی غیرت میورزند خشمگین میشوند و وقتی خشمگین شدند کفران میورزند مگر زنان مسلمه.

یکی از فرهنگهایی که خیلی شایع است شعار" خدا یکی زن هم یکی" است.
اگر دقت کنیم این ایده با شرک به خدا همپوشانی دارد چرا که مخلوق در برابر خالق بصورت واحد فرض نظر گرفته شده است در حالیکه خالق و مخلوق در یک تراز نیستند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]